Brzeski Festiwal Gier Planszowych

Podczas trwania Festiwalu zawsze odbywa się sporo różnorakich zawodów, w tym dwa turnieje o randze Mistrzostw Polski - w gry Carrom oraz Pentago. Informacje na ich temat możecie znaleźć klikając odpowiedni przycisk na bocznym pasku. O ile Carrom to gra wymagająca wielu ćwiczeń i mocno "sprofesjonalizowana", to zasady Pentago można poznać w ciągu 5 minut i w niedzielę wziąć udział w mistrzostwach.

Kliknięcie na nazwie gry spowoduje przeniesienie na jej stronę, gdzie znajdziecie dodatkowe informacje oraz odnośnik do strony wydawcy.


Wyniki turniejów rozegranych podczas VI Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu

Sobota

9.30   V Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom - 35 osób
1. Mehedi Hassan - Szwecja
2. Sylwester Pogorzelski - Polska
3. Karol Cabak - Niemcy

12.00 Turniej Hej! To moja Ryba! (dla dzieci) - 30 osób
1. Adrianna Bochen
2. Inga Turej
3. Wiktoria Olszewska

14.00 Turniej Neuroshima Hex - 31 osób
1. Michał Michałowski
2. Russ Williams
3. Piotr Łukasik

15.30 Turniej Budowa Zamku - 38 osób
1. Dominika Gorgosz
2. Wiktoria Olszewska
3. Damian Sobieraj

16.30 Turniej I know - 24 osoby
1. Anna Skudlarska
2. Bartosz Larkowski
3. Marek Koszykowski

18.00 Turniej Bang! - 18 osób
1. Tomasz Harasimiuk
2. Szymon Chyży
3. Tadea's Matys
 
Niedziela

10.30 V Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago - 35 osób
1. Adam Adamczyk
2. Russ Williams
3. Mariusz Grech

10.30 Turniej Pitchcar - 26 osób
1. Mahedi Hassan
2. Jakub Nowakowski
3. Karol Cabak

14.00 Turniej Trio - 45 osób
1. Bartosz Olszewski
2. Agnieszka Gliździńska
3. Mikołaj Cyprych

15.00 Turniej Angry Birds Action Game (dla dzieci) - 29 osób
1. Weronika Dziwak
2. Hanna Zahuta
3. Ewelina Gwozdecka

16.00 Turniej List Miłosny - 16 osób
1. Andrzej Chojnowski
2. Dominika Gorgosz
3. Miłosz Świerk

Wyniki turniejów rozegranych podczas V Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu

IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom

I miejsce – Cornel D'Silva z Łodzi
II miejsce – Sylwester Pogorzelski z Warszawy
III miejsce – Fehr Frank z Niemiec


IV Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago - 34 uczestników:

I miejsce – Russ Williams z Wrocławia
II miejsce – Adam Adamczyk z Brzegu
III miejsce – Monika Wojtek z Wrocławia


TURNIEJE:

Ranczo –24 uczestników:

I miejsce – Wiktoria Olszewska z Brzegu
II miejsce – Mateusz Zapatoczny z Brzegu
III miejsce – Amelia D'Silva z Łodzi


Time's Up – 40 uczestników:

I miejsce – Sylwia Welc z Wrocławia i Wojciech Chuchla z NowejRudy
II miejsce – Tomasz Stefanko z Wrocławia i Aldona Kosińska z Lewina Brzeskiego
III miejsce – Michalina i Emilia z Brzegu


Carcassone – 35 uczestników:

I miejsce – Paulina Strumidło z Wrocławia
II miejsce – Mariusz Grech z Obornik Śląskich
III miejsce – Wojciech Kosiński z Wrocławia

Duchy – 32 uczestników:

I miejsce – Adam Antoszczyszyn z Nowej Kuźni
II miejsce – Kordelia Olszewska z Brzegu
III miejsce – Wiktoria Olszewska z Brzegu

Set – 37 uczestników:

I miejsce – Anna Skudlarska z Wrocławia
II miejsce – Monika Wojtek z Wrocławia
III miejsce – Kinga Chuchla z Nowej Rudy

Kapsle - Kolarze – 23 uczestników:

I miejsce – Wojciech Rzewuski z Warszawy
II miejsce – Robert Bany z Warszawy
III miejsce – Bartosz Olszewski z Brzegu

Kapsle - Football – 26 uczestników:

I miejsce – Bartosz Olszewski z Brzegu
II miejsce – Mikołaj Bebel z Brzegu
III miejsce – Marcel Bebel z Brzegu

Innowacje – 8 uczestników:

I miejsce – Dominika Chrostowska z Wrocławia
II miejsce – Tomasz Stefanko z Wrocławia

Colorio – 32 uczestników:

I miejsce – Ryszard Greczyło z Wrocławia
II miejsce – Kacper Wołoszczuk z Brzegu
III miejsce – Krzysztof Capar z Prędocina

Activity – 32 uczestników:

I miejsce – Wojciech Kosiński z Wrocławia
II miejsce – Adrianna Bochen ze Skarbimierza
III miejsce – Tomasz Stefanko z Wrocławia

Wszystkim SERDECZNIE dziękujemy za udział.

Wyniki turniejów rozegranych podczas IV Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu

III Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom - 27 uczestników:

I miejsce – Cornel D'Silva z Łodzi
II miejsce – Nitesh Sinha z Warszawy
III miejsce – Paulina Nowakowska z Warszawy


III Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago - 60 uczestników:

I miejsce – Adam Adamczyk z Brzegu
II miejsce – Roman Ptak z Wrocławia
III miejsce – Jarosław Staśkiewicz z Brzegu


TURNIEJE:

Pictureka –30 uczestników:

I miejsce – Marta Jabłońska z Brzegu
II miejsce – Aleksandra Niedziela z Krakowa
III miejsce – Marlena Dobrogost z Brzegu


Callisto – 44 uczestników:

I miejsce – Kordelia Olszewska z Brzegu
II miejsce – Russ Williams z Wrocławia
III miejsce – Mariusz Cholerzyński z Włoszczowej


Fauna Junior (dla dzieci) – 32 uczestników:

I miejsce – Jakub Ptak z Wrocławia
II miejsce – Wiktoria Olszewska z Brzegu
III miejsce – Weronika Kałuska z Brzegu

Trio – 31 uczestników:

I miejsce – Bartosz Olszewski z Opola
II miejsce – Aleksandra Niedziela z Krakowa
III miejsce – Kamila Olszewska z Opola

K2 – 15 uczestników:

I miejsce – Russ Williams z Wrocławia
II miejsce – Anna Skudlarska z Wrocławia
III miejsce – Anna Stolarczyk z Wrocławia
Marta Jabłońska z Brzegu

Pitchcar – 51 uczestników:

I miejsce – Jakub Nowakowski z Warszawy
II miejsce – Sylwester Pogorzelski z Warszawy
III miejsce – Paulina Nowakowska z Warszawy

Zingo (dla najmłodszych) – 18 uczestników:

I miejsce – Remigiusz Gach z Żywca
II miejsce – Amelia D'Silva z Łodzi
III miejsce – Damian Woźniak z Brzegu

Carcassonne – 20 uczestników:

I miejsce – Wojciech Kosiński z Wrocławia
II miejsce – Małgorzata Wajda z Wrocławia
III miejsce – Marcin Szalek z Kępna

Dobble – 52 uczestników:

I miejsce – Piotr Jakubik z Wrocławia
II miejsce – Kamila Olszewska z Opola
III miejsce – Agnieszka Szczypka z Wrocławia

Konkurs "10 pytań do Tytusa de Zoo":

Nagroda główna – Kamila Hawryło z Kruszyny
Nagrody pocieszenia - Joanna Olszewska z Opola
- Sebastian Woźniak z Brzegu

Wszystkim SERDECZNIE dziękujemy za udział.

Terminarz turniejowy IV Festiwalu

Poniżej znajdują się terminy rozegrania poszczególnych turniejów.

Sobota


Niedziela


Terminarz turniejowy III Festiwalu

Poniżej znajdują się terminy rozegrania poszczególnych turniejów.

Wyniki turniejów rozegranych podczas III Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu

II Otwarte Mistrzostwa Polski w Carrom - 22 uczestników:

I miejsce – Cornel D'Silva
II miejsce – Nitesh Sinha
III miejsce – Jakub Nowakowski


II Otwarte Mistrzostwa Polski w Pentago - 77 uczestników:

I miejsce – Roman Ptak z Wrocławia
II miejsce – Anna Skudlarska z Wrocławia
III miejsce – Monika Wojtek z Wrocławia
IV miejsce – Mateusz Jarząb z Radomka

TURNIEJE:

Pitchcar –30 uczestników:

I miejsce – Sylwester Pogorzelski z Warszawy
II miejsce – Cornel D’Silva z Łodzi
III miejsce – Ondraj Chmelar z Pragi (Czechy)


7 Cudów Świata – 35 uczestników:

I miejsce – Wojtek z Nowej Rudy
II miejsce – Piotr z Wrocławia
III miejsce – Kinia z Nowej Rudy


51. stan – 15 uczestników:

I miejsce – Michał z Wrocławia
II miejsce – Grażyna z Legnicy
III miejsce – Cezary z Opola

Hej to moja ryba – 34 uczestników:

I miejsce – Nikodem z Opola
II miejsce – Ola z Krakowa
III miejsce – Wiktoria z Brzegu

Fauna – 53 uczestników:

I miejsce – Aleksander z Wrocławia
II miejsce – Maciej z Brzegu
III miejsce – Ola z Krakowa

Skubane Kurczaki – 32 uczestników:

I miejsce – Ola z Krakowa
II miejsce – Mateusz z Gliwic
III miejsce – Kordelia z Brzegu

Kajko i Kokosz: Wyprawa Śmiałków:

I miejsce – Mikołaj z Brzegu
II miejsce – Ania z Brzegu
III miejsce – Jędrzej z Opola

Pod patronatem Burmistrza Brzegu