Brzeski Festiwal Gier Planszowych

Carrom to pochodząca z Indii gra, przypominająca w założeniach bilard - też należy wbijać do elementy do łuz, z tym że nie są to kule lecz drewniane piony (przypominające warcabowe), zaś do ich wbijania używa się większych ceramicznych pionów, zwanych strikerami. Pstryka się nimi, podobnie jak w grze w kapsle. W partii uczestniczy dwóch siedzących naprzeciwko siebie zawodników, zaś rozgrywka toczy się na specjalnie przygotowanej, drewnianej planszy z łuzami w każdym rogu.

To oczywiście bardzo powierzchowny opis, za który mam nadzieję nie obrażą się doświadczeni gracze.

Na zdjęciu obok widnieje plansza w trakcie toczącej się rozgrywki.

Mnóstwo dokładnych i profesjonalnie podanych informacji na temat Carroma oraz mistrzostw, można znaleźć na oficjalnej polskiej witrynie tej gry pod adresem www.carrom.com.pl
Carrom

Informacje o turnieju

II Mistrzostwa Polski w Carromie rozpoczną się o godzinie 9:30 w sobotę, 12 lutego i, jak w zeszłym roku, odbędą się w małej sali stropowej ratusza. Zgłoszenia były przyjmowane do 30.01.2011 i jest szansa, że oprócz zawodników z Polski zobaczymy także gości z Niemiec i Czech.

Mecze będą rozgrywane na następujących zasadach - 7 rund systemu szwajcarskiego - ostateczna ilość rund zależna od liczby graczy. Mecz - do 8 rozbić lub do 25 pkt, limit czasu 45 min + 5 min na skończenie zaczętej partii.

Dla zwycięzców przygotowane są cenne nagrody rzeczowe.

Pod patronatem Burmistrza Brzegu